Nu har vi öppnat upp anmälan till säsongen 2023/24. Gå in och registrera er under Bli Medlem
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
FLICKOR 11/12
STARTSIDA
SENIOR
DAMER A
DAMER VETERAN
HERRAR A
HERRAR DIV 6
UNGDOM/JUNIOR
FLICKOR 09/10
POJKAR 07/08
POJKAR 09/10
BARN
FLICKOR 11/12
FLICKOR 13
FLICKOR 14
FLICKOR 15
FLICKOR 16
POJKAR 11/12
POJKAR 13
POJKAR 14
POJKAR 15
POJKAR 16
LEJONSKOLAN F/P 2017
LEJONKUL F/P 2018-2021
MOTION
MOTION HERRAR
MOTION - SICKET GÄNG
MOTION DAMER
LEDARSIDAN
ÖVRIGT
GÖTEBORG FLOORBALL FESTIVAL
SPORTHALL I BACKA
FÖRENINGSDOMARE
FÖRENINGSAKTIVITET
ÖVERGÅNGSPOLICY
SAMSYN DUBBELIDROTT
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
STARTSIDA
SENIOR
DAMER A
DAMER VETERAN
HERRAR A
HERRAR DIV 6
UNGDOM/JUNIOR
FLICKOR 09/10
POJKAR 07/08
POJKAR 09/10
BARN
FLICKOR 11/12
FLICKOR 13
FLICKOR 14
FLICKOR 15
FLICKOR 16
POJKAR 11/12
POJKAR 13
POJKAR 14
POJKAR 15
POJKAR 16
LEJONSKOLAN F/P 2017
LEJONKUL F/P 2018-2021
MOTION
MOTION HERRAR
MOTION - SICKET GÄNG
MOTION DAMER
LEDARSIDAN
ÖVRIGT
GÖTEBORG FLOORBALL FESTIVAL
SPORTHALL I BACKA
FÖRENINGSDOMARE
FÖRENINGSAKTIVITET
ÖVERGÅNGSPOLICY
SAMSYN DUBBELIDROTT
FLICKOR 11/12
Hem
Nyheter
Spelare/Ledare
Kalender
Matcher
Dokument
Hem
Nyheter
Spelare/Ledare
Kalender
Matcher
Dokument
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Klubbhuset F-12 Bamse Höst
2023/24: Klubbhuset F-12 Bamse Höst
2023/24: Klubbhuset F-13 Nalle-Maja Vår
2023/24: Pantamera Flick Röd E Vår FD
2022/23: Newbody F-11 A Höst
2022/23: Newbody F-12 G Höst
2022/23: Newbody F-12 G Vår
2022/23: Newbody F-12 G Vår
OKTOBER 2023
14
13:30
lör
13:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12
- Lindås IBK F12-13
-
14
14:30
lör
14:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12 röd
- FBC Lerum F12 Rött
-
22
09:00
sön
09:00
Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK F12 Blå -
IBF Backadalen F11/12
-
22
11:00
sön
11:00
Rydsbergshallen
FBC Lerum F12 Svart -
IBF Backadalen F11/12 röd
-
28
13:00
lör
13:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12
- Surte IS IBK F11 Blå
-
29
08:30
sön
08:30
Askims Sporthall
Lindås IBK F12-13 -
IBF Backadalen F11/12 röd
-
NOVEMBER 2023
12
09:30
sön
09:30
Askims Sporthall
Lindås IBK F12-13 -
IBF Backadalen F11/12 röd
-
12
14:00
sön
14:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12
- Pixbo IBK F12 Röd
-
18
10:00
lör
10:00
Ekenhallen 1
Eken IBK F11/12/13 Lila -
IBF Backadalen F11/12
-
18
13:15
lör
13:15
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12 röd
- Landvetter IBK F12 Blå
-
26
12:30
sön
12:30
Bohushallen
Surte IS IBK F11 Blå -
IBF Backadalen F11/12 röd
-
26
15:30
sön
15:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12
- Pixbo IBK F12 Röd
-
DECEMBER 2023
03
11:30
sön
11:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12 röd
- Pixbo IBK F12 Röd
-
09
09:00
lör
09:00
Ekenhallen 1
Eken IBK F11/12/13 Lila -
IBF Backadalen F11/12 röd
-
09
11:30
lör
11:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12
- Lindome IBK F12
-
16
14:00
lör
14:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12 röd
- Pixbo IBK F12 Röd
-
16
17:10
lör
17:10
Tuve Sporthall
IBF Backadalen
- Landvetter F11/12
-
16
18:15
lör
18:15
Tuve Sporthall
IBF Backadalen
- Surte F10/11/12
-
17
12:15
sön
12:15
Björlanda Idrottshall
IK Zenith F11-12 Grön -
IBF Backadalen F11/12
-
JANUARI 2024
14
11:00
sön
11:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12 Svart
- FBC Lerum F13 Svart
-
14
13:30
sön
13:30
Kyrkenorumskolans Idrottshall
Stenungsunds IBK F10-11 Svart -
IBF Backadalen F11/12 Röd
8 - 1
20
11:00
lör
11:00
Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK F13/14 -
IBF Backadalen F11/12 Svart
-
21
14:45
sön
14:45
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12 Röd
- FBC Lerum F10/11 Svart
6 - 1
27
15:00
lör
15:00
Hedenskolans Idrottshall
Öckerö IBK F10-13 -
IBF Backadalen F11/12 Röd
5 - 2
FEBRUARI 2024
03
13:00
lör
13:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12 Svart
- Pixbo IBK F13/14 Rödrävar
-
03
14:30
lör
14:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12 Röd
- Frölunda IBK Flickor Röd
4 - 0
24
12:15
lör
12:15
Härlandatjärns Skolans Sporthall
IBK Göteborg /Guldhedens IK F09-11 -
IBF Backadalen F11/12 Röd
3 - 3
25
10:00
sön
10:00
Torpahallen
IBK Göteborg F12-13 -
IBF Backadalen F11/12 Svart
-
MARS 2024
02
11:00
lör
11:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12 Röd
- Landvetter IBK F11/12
3 - 1
03
11:00
sön
11:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12 Svart
- Utbynäs SK F 12/13
-
09
13:30
lör
13:30
Hedenskolans Idrottshall
Öckerö IBK F13-14 -
IBF Backadalen F11/12 Svart
-
10
12:15
sön
12:15
Björlanda Idrottshall
IK Zenith F12 -
IBF Backadalen F11/12 Röd
4 - 1
16
12:30
lör
12:30
Bohushallen
Surte IS IBK F11 Röd -
IBF Backadalen F11/12 Röd
3 - 3
17
11:30
sön
11:30
Lundbyskolans sporthall A-hall
IBF Backadalen F11/12 Svart
- IBF Älvstranden F12/13
-
23
12:15
lör
12:15
Tuve Sporthall
IBF Backadalen F11/12 Röd
- IBK Kungälv F10/11/12 vit
0 - 1
24
12:00
sön
12:00
Ale Kulturrum
Ale IBF F12/13 Blå -
IBF Backadalen F11/12 Svart
-
APRIL 2024
13
10:00
lör
10:00
Aktiviteten Mölndal
IBF Backadalen Flickor 11/12
- Mölndalscupen
-
14
10:00
sön
10:00
Aktiviten Mölndal
Mölndalscupen -
IBF Backadalen
-
19
18:00
fre
18:00
Aktiviteten Mölndal
Mölndals cupen -
IBF Backadalen
-
20
08:00
lör
08:00
Almåshallen Lindome
Mölndals cupen -
IBF Backadalen
-
21
10:45
sön
10:45
Aktiviteten Mölndal
Möndals cupen -
IBF Backadalen
-
26
17:00
fre
17:00
Lundbystrand 1
Göteborg Floorball festival -
IBF Backadalen
-
27
10:00
lör
10:00
Lundbystrand 1
Göteborg Floorball Festival -
IBF Backadalen
-
28
13:00
sön
13:00
Lundbystrand 1
Göteborg Floorball festival -
IBF Backadalen
-
Anslagstavlan
PARTNERS / SPONSORER
Sociala medier
Anslagstavlan
SAMARBETSPARTNERS