Nu har vi öppnat upp anmälan till säsongen 2023/24. Gå in och registrera er under Bli Medlem
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
POJKAR 11/12
STARTSIDA
SENIOR
DAMER A
DAMER VETERAN
HERRAR A
HERRAR DIV 6
UNGDOM/JUNIOR
FLICKOR 09/10
POJKAR 07/08
POJKAR 09/10
BARN
FLICKOR 11/12
FLICKOR 13
FLICKOR 14
FLICKOR 15
FLICKOR 16
POJKAR 11/12
POJKAR 13
POJKAR 14
POJKAR 15
POJKAR 16
LEJONSKOLAN F/P 2017
LEJONKUL F/P 2018-2021
MOTION
MOTION HERRAR
MOTION - SICKET GÄNG
MOTION DAMER
LEDARSIDAN
ÖVRIGT
GÖTEBORG FLOORBALL FESTIVAL
SPORTHALL I BACKA
FÖRENINGSDOMARE
FÖRENINGSAKTIVITET
ÖVERGÅNGSPOLICY
SAMSYN DUBBELIDROTT
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
STARTSIDA
SENIOR
DAMER A
DAMER VETERAN
HERRAR A
HERRAR DIV 6
UNGDOM/JUNIOR
FLICKOR 09/10
POJKAR 07/08
POJKAR 09/10
BARN
FLICKOR 11/12
FLICKOR 13
FLICKOR 14
FLICKOR 15
FLICKOR 16
POJKAR 11/12
POJKAR 13
POJKAR 14
POJKAR 15
POJKAR 16
LEJONSKOLAN F/P 2017
LEJONKUL F/P 2018-2021
MOTION
MOTION HERRAR
MOTION - SICKET GÄNG
MOTION DAMER
LEDARSIDAN
ÖVRIGT
GÖTEBORG FLOORBALL FESTIVAL
SPORTHALL I BACKA
FÖRENINGSDOMARE
FÖRENINGSAKTIVITET
ÖVERGÅNGSPOLICY
SAMSYN DUBBELIDROTT
POJKAR 11/12
Hem
Nyheter
Spelare/Ledare
Kalender
Matcher
Dokument
Hem
Nyheter
Spelare/Ledare
Kalender
Matcher
Dokument
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Klubbhuset P-12 Knatte Höst
2023/24: Klubbhuset P-12 Knatte Vår
2023/24: Pantamera Pojk Röd L Höst FD
2023/24: Pantamera Pojkar Röd Q Vår FD
2022/23: Newbody P-11 B Höst
2022/23: Newbody P-11 B Vår
2022/23: Newbody P-12 F Höst
2022/23: Newbody P-12 F Vår
OKTOBER 2023
07
12:15
lör
12:15
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P11
- Hindås IBK P11 Blå
15 - 2
15
14:45
sön
14:45
Kastellegårdshallen
IBK Kungälv P12 Svart -
IBF Backadalen P12
-
22
11:00
sön
11:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P12
- Pixbo IBK P12 Vit
-
22
14:00
sön
14:00
Skyttesskolan
Frölunda IBK P10/11 röd -
IBF Backadalen P11
10 - 4
28
14:00
lör
14:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P12
- Eken IBK P12
-
28
15:30
lör
15:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P11
- Skepplanda BTK P10-11
7 - 8
NOVEMBER 2023
11
13:15
lör
13:15
Askims Sporthall
Lindås IBK P12 Turkos -
IBF Backadalen P12
-
12
15:15
sön
15:15
Rydsbergshallen
FBC Lerum Utveckling P11 Svart -
IBF Backadalen P11
6 - 8
18
12:15
lör
12:15
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P12
- IBK Bergum P12
-
18
15:30
lör
15:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P11
- Floda IBK P11 Vit
7 - 6
25
10:15
lör
10:15
Häggvallsskolan
Myggenäs IBK P 11 -
IBF Backadalen P11
6 - 7
DECEMBER 2023
02
13:30
lör
13:30
Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK P11/12 -
IBF Backadalen P11
5 - 5
03
15:30
sön
15:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P12
- IBK Kungälv P12 Svart
-
10
11:00
sön
11:00
Wallenstam Arena B
Pixbo IBK P12 Vit -
IBF Backadalen P12
-
10
14:00
sön
14:00
Kastellegårdshallen
IBK Kungälv P11/12 -
IBF Backadalen P11
3 - 4
16
09:00
lör
09:00
Ekenhallen 1
Eken IBK P12 -
IBF Backadalen P12
-
17
11:00
sön
11:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P11
- IBK Göteborg P10
5 - 7
JANUARI 2024
13
15:50
lör
15:50
Qvisthallen
FBC Partille P11 Vit -
IBF Backadalen P11
0 - 6
14
12:00
sön
12:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P12
- IBK Kungälv P12 Blå
-
20
10:00
lör
10:00
Ekenhallen 1
Eken IBK P12 -
IBF Backadalen P12
-
21
11:00
sön
11:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P11
- IBK Kungälv P11 vit
3 - 3
27
13:00
lör
13:00
Nova Floda Sportcenter
Floda IBK P11 Vit -
IBF Backadalen P11
3 - 4
28
11:45
sön
11:45
Wallenstam Arena B
Pixbo IBK P12 Vit -
IBF Backadalen P12
-
FEBRUARI 2024
04
11:15
sön
11:15
Björlanda Idrottshall
IK Zenith P11 Grön -
IBF Backadalen P11
1 - 9
24
11:00
lör
11:00
Ale Kulturrum
Ale IBF P12 -
IBF Backadalen P12
-
24
11:30
lör
11:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P11
- FBC Partille P11 Vit
13 - 1
MARS 2024
03
15:00
sön
15:00
Munkegärdehallen
IBK Kungälv P11 vit -
IBF Backadalen P11
5 - 0
09
09:00
lör
09:00
Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK P12 Vit -
IBF Backadalen P12
-
09
13:15
lör
13:15
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P11
- Floda IBK P11 Vit
6 - 9
17
12:30
sön
12:30
Lundbyskolans sporthall A-hall
IBF Backadalen P12
- Mölndals IBF P12
-
17
17:20
sön
17:20
Lundbyskolans sporthall A-hall
IBF Backadalen P11
- IK Zenith P11 Grön
7 - 6
18
17:00
mån
17:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P12
- IBK Bergum P12
-
Anslagstavlan
PARTNERS / SPONSORER
Sociala medier
Anslagstavlan
SAMARBETSPARTNERS