Nu har vi öppnat upp anmälan till säsongen 2023/24. Gå in och registrera er under Bli Medlem
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
POJKAR 09/10
STARTSIDA
SENIOR
DAMER A
DAMER VETERAN
HERRAR A
HERRAR DIV 6
UNGDOM/JUNIOR
FLICKOR 09/10
POJKAR 07/08
POJKAR 09/10
BARN
FLICKOR 11/12
FLICKOR 13
FLICKOR 14
FLICKOR 15
FLICKOR 16
POJKAR 11/12
POJKAR 13
POJKAR 14
POJKAR 15
POJKAR 16
LEJONSKOLAN F/P 2017
LEJONKUL F/P 2018-2021
MOTION
MOTION HERRAR
MOTION - SICKET GÄNG
MOTION DAMER
LEDARSIDAN
ÖVRIGT
GÖTEBORG FLOORBALL FESTIVAL
SPORTHALL I BACKA
FÖRENINGSDOMARE
FÖRENINGSAKTIVITET
ÖVERGÅNGSPOLICY
SAMSYN DUBBELIDROTT
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
STARTSIDA
SENIOR
DAMER A
DAMER VETERAN
HERRAR A
HERRAR DIV 6
UNGDOM/JUNIOR
FLICKOR 09/10
POJKAR 07/08
POJKAR 09/10
BARN
FLICKOR 11/12
FLICKOR 13
FLICKOR 14
FLICKOR 15
FLICKOR 16
POJKAR 11/12
POJKAR 13
POJKAR 14
POJKAR 15
POJKAR 16
LEJONSKOLAN F/P 2017
LEJONKUL F/P 2018-2021
MOTION
MOTION HERRAR
MOTION - SICKET GÄNG
MOTION DAMER
LEDARSIDAN
ÖVRIGT
GÖTEBORG FLOORBALL FESTIVAL
SPORTHALL I BACKA
FÖRENINGSDOMARE
FÖRENINGSAKTIVITET
ÖVERGÅNGSPOLICY
SAMSYN DUBBELIDROTT
POJKAR 09/10
Hem
Spelare/Ledare
Nyheter
Kalender
Matcher
Dokument
Bildgalleri
Gästbok
Hem
Spelare/Ledare
Nyheter
Kalender
Matcher
Dokument
Bildgalleri
Gästbok
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera Pojk Röd E Höst
2023/24: Pantamera Pojk Röd G Höst
2023/24: Pantamera Pojkar Röd G Vår
2023/24: Pantamera Pojkar Röd I Vår FD
2022/23: Pantamera Pojk Röd I Höst FörD
2022/23: Pantamera Pojk Röd I Vår FD
2022/23: Pantamera Pojk Röd J Vår FD
2022/23: Pantamera Pojk Röd K Höst FörD
AUGUSTI 2023
25
18:00
fre
18:00
Lindälvshallen, Kungsbacka
Varla P09 -
IBF Backadalen
-
SEPTEMBER 2023
09
11:10
lör
11:10
Tuve Sporthall
IBF Backadalen
- IBK Göteborg
-
15
19:30
fre
19:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen
- Zenith P-10
-
16
17:00
lör
17:00
Hjällsnäshallen
FBC Lerum -
IBF Backadalen
-
22
21:40
fre
21:40
Ljungsbro Sporthall
Salems IF -
IBF Backadalen
-
23
11:45
lör
11:45
Valkebohallen
IBF Backadalen
- Wårgårda IBK
-
23
20:50
lör
20:50
Ljungsbro Sporhall
Bergs IIK -
IBF Backadalen
-
24
11:45
sön
11:45
Övriga lokaler - (ange plats manuellt nedan)
IBF Backadalen
- Ledbergs IBF P10
-
29
18:15
fre
18:15
Wallenstam Arena A
Sandö IBK -
IBF Backadalen
-
30
08:45
lör
08:45
Pinntorpshallen
Landvetter Wings Vit -
IBF Backadalen
-
30
11:55
lör
11:55
Mölnlycke Idrottshall B
IBF Backadalen
- IBK Elfhög Röd
-
OKTOBER 2023
01
08:00
sön
08:00
Önnerödsskolan
IBF Backadalen
- Träslövsläge
-
01
12:35
sön
12:35
Pinntorpshallen LANDVETTER
IBF Backadalen
-
-
01
18:15
sön
18:15
Pinntorpshallen
IBF Backadalen
- Tunet IBK
-
08
14:25
sön
14:25
Skyttesskolan
Frölunda IBK P08/09 Röd -
IBF Backadalen P09/10
4 - 2
08
15:35
sön
15:35
Skyttesskolan
Frölunda IBK P08/09 Grön -
IBF Backadalen P10
6 - 2
14
16:15
lör
16:15
Hedenskolans Idrottshall
Öckerö IBK P10 Blå -
IBF Backadalen P10
1 - 6
16
19:40
mån
19:40
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P09/10
- Mölndals IBF P10 röd
2 - 3
21
17:15
lör
17:15
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P10
- FBC Lerum Utveckling P10 Svart
5 - 2
28
09:50
lör
09:50
Wallenstam Arena A
Pixbo IBF P09/10 -
IBF Backadalen P09/10
2 - 2
28
17:40
lör
17:40
Kärra Sporthall
Kärra IBK P10 Röd -
IBF Backadalen P10
0 - 5
NOVEMBER 2023
11
11:15
lör
11:15
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P09/10
- IBF Älvstranden P08/P09 Vit
2 - 3
11
12:30
lör
12:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P10
- Ale IBF P09
4 - 0
18
15:25
lör
15:25
Qvisthallen
FBC Partille P09 Blå -
IBF Backadalen P09/10
1 - 4
19
10:45
sön
10:45
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P10
- IBK Kungälv P10
4 - 2
26
13:00
sön
13:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P09/10
- Eken IBK P10
2 - 2
DECEMBER 2023
02
09:30
lör
09:30
Almåshallen A
Lindome IBK P10 Lila -
IBF Backadalen P10
1 - 6
03
15:00
sön
15:00
Björlanda Idrottshall
IK Zenith P09 Grön -
IBF Backadalen P09/10
0 - 12
09
14:15
lör
14:15
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P10
- IK Zenith P-10 Vit
5 - 4
09
15:30
lör
15:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P09/10
- Lindås IBK P09 Blå
4 - 6
16
16:30
lör
16:30
Kärra Sporthall
Kärra IBK P08/10 Svart -
IBF Backadalen P09/10
3 - 1
17
12:15
sön
12:15
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P10
- Landvetter IBK P10 Vit
2 - 1
JANUARI 2024
04
10:40
tor
10:40
Prioritet Serneke Arena A
IBF Backadalen
- Gnosjö IBK
-
04
18:00
tor
18:00
Torpahallen
Fagerhult Habo IB Svart -
IBF Backadalen
-
05
11:40
fre
11:40
Prioritet Serneke Arena B
Tunet IBK -
IBF Backadalen
-
05
20:40
fre
20:40
Kviberg Arena A
IBF Backadalen
- Malmhaug IBF
-
06
10:00
lör
10:00
Torpahallen
Jönköping -
IBF Backadalen
-
13
10:45
lör
10:45
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P09/10
- Pixbo IBF P09/10
1 - 2
13
16:30
lör
16:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P10
- Lindås IBK P10 svart
7 - 2
19
19:00
fre
19:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P10
- FBC Partille P09 Blå
4 - 1
20
11:45
lör
11:45
Frölunda Kulturhus
Frölunda IBK P08/09 grön -
IBF Backadalen P09/10
5 - 3
27
12:30
lör
12:30
Ekenhallen 1
Mölndals IBF P10 röd -
IBF Backadalen P10
2 - 4
28
17:45
sön
17:45
Streteredsskolan
Lindome IBK P09 Lila -
IBF Backadalen P09/10
3 - 4
FEBRUARI 2024
03
15:45
lör
15:45
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P09/10
- Landvetter IBK P10 Blå
3 - 2
03
17:00
lör
17:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P10
- FBC Lerum Utveckling P09 Röd
7 - 3
09
19:30
fre
19:30
Santoshallen
IBF Älvstranden P08/P09 Vit -
IBF Backadalen P09/10
5 - 4
19
19:30
mån
19:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P10
- Kärra IBK P10 Röd
7 - 4
24
13:00
lör
13:00
Lindås Waves Arena
Lindås IBK P10 svart -
IBF Backadalen P10
4 - 8
25
10:40
sön
10:40
Wallenstam Arena A
Pixbo IBF P09/10 -
IBF Backadalen P09/10
2 - 3
MARS 2024
02
13:40
lör
13:40
Qvisthallen
FBC Partille P09 Blå -
IBF Backadalen P10
0 - 1
02
16:45
lör
16:45
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P09/10
- Frölunda IBK P08/09 grön
6 - 4
09
12:00
lör
12:00
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P10
- Mölndals IBF P10 röd
2 - 3
09
14:30
lör
14:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P09/10
- Lindome IBK P09 Lila
0 - 4
16
15:10
lör
15:10
Rydsbergshallen
FBC Lerum Utveckling P09 Röd -
IBF Backadalen P10
1 - 8
17
14:50
sön
14:50
Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK P10 Blå -
IBF Backadalen P09/10
4 - 3
21
19:30
tor
19:30
Lundbyskolans sporthall A-hall
IBF Backadalen P09/10
- IBF Älvstranden P08/P09 Vit
4 - 2
24
13:00
sön
13:00
Kärra Sporthall
Kärra IBK P10 Röd -
IBF Backadalen P10
4 - 4
APRIL 2024
06
12:00
lör
12:00
Fjärås Idrottshall
Varla P-10 -
IBF Backadalen Pojkar 09/10
-
Anslagstavlan
PARTNERS / SPONSORER
Sociala medier
Anslagstavlan
SAMARBETSPARTNERS